Recent News
Operacja bariatryczna

Osoby, które przeszły operację bariatryczną, zgłosiły, że spędzają więcej czasu w tygodniu wykonując umiarkowaną do energicznej aktywności fizycznej niż osoby, które kwalifikowały się do operacji, ale jej nie otrzymały. Jednak tylko 23% pacjentów, którzy przeszli operację bariatryczną, spełniało federalne wytyczne dotyczące aktywności fizycznej, w porównaniu z 45% osób o prawidłowej wadze. Obecne wytyczne opublikowane przez U.S. Department of Health and Human Services zalecają 150 minut tygodniowo ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności lub 75 minut tygodniowo energicznej aktywności aerobowej.

Analiza samoopisowego spożycia kalorii i diety wykazała, że pacjenci poddani operacji bariatrycznej spożywali najmniejszą liczbę kalorii dziennie spośród trzech grup, ale jakość spożywanych przez nich pokarmów, mierzona wskaźnikiem zdrowego odżywiania, była niższa niż u uczestników z grupy o prawidłowej wadze.

Poza czynnikami związanymi z operacją, które mogą wpłynąć na odzyskanie wagi, dorośli, którzy przeszli operację bariatryczną, napotykają na te same bariery środowiskowe, społeczne i kulturowe, co wszyscy próbujący utrzymać utratę wagi, powiedziała starsza autorka badania, Kathryn Ross, Ph.D., M.P.H., profesor nadzwyczajny psychologii klinicznej i zdrowotnej w College of Public Health and Health Professions. Obejmują one utrzymanie zdrowej diety w środowisku, w którym wysoce smakowita, wysoko przetworzona, wysokokaloryczna żywność jest tania i obfita, a zdolność do angażowania się w aktywność fizyczną może być utrudniona przez siedzącą pracę, brak dostępu do bezpiecznych przestrzeni do chodzenia i jazdy na rowerze oraz ograniczenia czasowe wynikające z pracy lub obowiązków opiekuńczych.

„Zapewnienie doradztwa żywieniowego i wsparcia, aby pomóc pacjentom dokonać i utrzymać pooperacyjne zmiany w ich diecie i aktywności fizycznej jest kluczem do wspierania długoterminowego utrzymania utraty wagi” – powiedział Ross. „Oferowanie pozytywnego, nieosądzającego wsparcia podczas pomagania pacjentom w ustalaniu realistycznych, osiągalnych celów może również przynieść korzyści pacjentom pooperacyjnym próbującym wprowadzić zmiany w swoich wzorcach żywieniowych i aktywności fizycznej”.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *