Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną szansą, żeby poświęcić czas swojemu psowi. Wycieczka z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna możliwość, aby zrelaksować się, jednocześnie poświęcając zwierzakowi chwilę. W letnie miesiącetrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko łapią kleszcze. Jak możemy uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą skutecznością oraz niską ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnych wymiarów, dzięki czemu łatwo kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe albo lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do masy zwierzaka, trzeba więc sprawdzić przed nałożeniem, że wybrana obroża przeciw kleszczom będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, więc umożliwiają wszechstronną obronę psa. Obroża Foresto jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów chętnie buszujące w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co daje ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie konieczna jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa podczas wakacyjnej podróży trzeba zaopatrzyć się w pewne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny online