Który drapak będzie najkorzystniejszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym odruchem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały zrobione. Jak zatem podjąć decyzję odnośnie drapaka i zadowolić nawet najbardziej wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupkiem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w mieszkaniu. Mają niedużą powierzchnię i składają się ze pieńka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Nieco bardziej wyszukaną alternatywą jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy mamy jednego kota w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze zwierzaki lubią wysokie konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego typu sprawdzają się w pokojach, w których mamy trochę więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o falistym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niedużych rozmiarów, także nietrudno je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy opiekunami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla kota, obszyta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne typy drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

drapak dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html