Świetna komunikacja oznacza:
Mówienie grzecznie, ale szczerze o temacie, który jest pod ręką
Wybierający prawego czas podchodzić twój partner z problemem (IE: no gdy właśnie iść przez drzwi po długim dniu przy pracą)
Mówienie o pierwotnym problemie jako partnerzy, a nie krzyczenie, aby uzyskać swój sposób
Wycofanie się z sytuacji, jeśli jesteś nadmiernie sfrustrowany lub zły
Słuchanie współmałżonka bez przerywania mu
Dochodzenie do kompromisu w danej sprawie.
Miłość znika
Badania pokazują, że krzyk zwiększa niepokój, co prowadzi do przesadnego szacowania prawdopodobieństwa zagrożenia. Mówiąc wprost: im bardziej jesteś niespokojny, tym bardziej prawdopodobne jest, że postrzegasz swojego partnera jako zagrożenie dla ciebie.
Kiedy twój mózg zacznie kojarzyć twojego partnera z byciem niebezpieczną osobą, twoja miłość zacznie się skręcać w coś okropnego.
Krzyki i wrzaski w związkach odbierają niewinność twojej miłości i rujnują emocjonalną intymność. Jest to kolejny z psychologicznych skutków bycia krzyczanym przez współmałżonka.
Krzyk wyzwala hormon stresu
Innym jednym z psychologicznych skutków bycia krzyczał na w związku jest to, że zwiększa stres.
Nikt nie chce wrócić do domu do ludzi krzyczących na siebie. Kiedy jesteśmy zakrzyczani, rani to nasze uczucia i stawia nas na krawędzi.
Związane ze stresem skutki psychologiczne bycia zakrzyczanym przez współmałżonka obejmują, ale nie są ograniczone do zmian w funkcjonowaniu mózgu, bólów głowy, problemów z sercem i wysokiego ciśnienia krwi.
Zaczyna się cykl przemocy słownej
Czy krzyk w związku jest nadużyciem? Prosta odpowiedź brzmi: tak.
Słowne nadużycie jest ktoś, kto:
Nazywa cię imionami
Krzyczy na ciebie
Grozi ci słownie.
Ludzie krzyczą na siebie.
Jedno z badań ujawnia, że najczęstszymi postrzeganymi powodami przemocy słownej były:
„Są sfrustrowani”
„Są pijani/wysocy”
„Są niespokojni/zdenerwowani”
„Nie widzą mnie” (takie jak w przypadku bycia wykrzykiwanym przez telefon lub otrzymywania ataków słownych za pośrednictwem wiadomości tekstowych / wiadomości wideo).
Gdy kogoś kochamy, naszym pierwszym instynktem jest chronienie go, nawet gdy robi coś złego.
Jeśli czujesz się skłonny bronić zachowania swojego partnera, pamiętaj, że psychologiczne skutki bycia zakrzyczanym przez współmałżonka są w dłuższej perspektywie dużo gorsze niż chwilowe zażenowanie/ochrona, które odczuwasz, gdy inni dowiadują się, jak twój partner do ciebie mówi.
Im dłużej w związkach jest krzyk i wrzask, tym bardziej prawdopodobne jest, że partnerzy zaakceptują przemoc słowną jako normalną część ich życia miłosnego.