Recent News
Czy czujesz się niekochana w związku?

Co zrobić, gdy czujesz się niekochana w związku? Najpierw trzeba przyjrzeć się sobie i temu, czego się potrzebuje. Potem, oczywiście, wszystko sprowadza się do komunikacji. Ten artykuł Instytutu Gottmana idzie tak daleko, że mówi, że „jeśli się nie kłócicie, nie komunikujecie się”.

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest milczenie, gdy myślisz „czuję się niekochany w moim związku”. Wszystkie te negatywne uczucia będą ropieć i mnożyć się, aż wszystko, co czujesz, to samotność i pogarda.

Zamiast tego wybierz jedno lub kilka z tych podejść, aby przestać czuć się niekochanym w związku.

1. Połącz się ze swoimi uczuciami

Czy myślisz: „Mój chłopak sprawia, że czuję się niechciana?”. To kuszące, aby zareagować i winić go, ale najpierw połącz się z tym, czym naprawdę są te uczucia. Na przykład, czy czujesz się pusty lub zdradzony? Niepokój lub przytłoczenie?

Zrozumienie swoich uczuć daje ci wgląd w to, czy twój styl przywiązania lub podejście powoduje niepotrzebne cierpienie.

2. Zrozumienie stylów przywiązania

Poczucie bycia niekochanym i niechcianym w związku może wynikać z tego, jak uczyliśmy się kochać, gdy byliśmy dziećmi. Kiedy już zidentyfikujesz swój styl przywiązania, możesz zmienić się z lęku na pewność siebie w swoich relacjach.

Tak więc poznaj swój styl i zacznij pracować, aby przestać czuć się niekochanym w związku.

3. Rozpakuj swoje przekonania

Dlaczego czuję się niekochany w moim związku? To jest dobre pytanie, które należy zadać sobie na początku, ponieważ problem może być osadzony w twoim systemie przekonań.

Na przykład poczucie braku miłości w związku może wynikać z tego, że w głębi duszy wierzysz, że nie jesteś kochany. Może to wynikać z tego, jak traktowali cię rodzice lub z innych doświadczeń z przeszłości. Tak czy inaczej, poznaj swoje przekonania, aby zacząć je zmieniać.

4. Porozmawiaj ze swoim partnerem

Czując się samotnym i niekochanym w małżeństwie nie jest czymś, co można naprawić na własną rękę. Musisz się porozumieć. Kiedy już zrewidujesz siebie, podziel się tym ze swoim partnerem i poznaj jego poglądy na sytuację.

5. Okaż uznanie

Czuć się niekochany przez męża może być dlatego, że nie poświęcacie sobie nawzajem wystarczająco dużo uwagi. Często wpadamy w te pętle złych nawyków i zapominamy o byciu dla siebie życzliwym.

Jak wyjaśnia psycholog Richard Davidson w swoim wykładzie w poniższym filmie, jesteśmy coraz częściej ofiarami rozproszenia i samotności. Dalej mówi o czterech filarach zdrowego umysłu i o tym, jak współczucie prowadzi również do tego, by przestać czuć się niekochanym w związku.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *