Recent News
Belchite

Belchite, w pobliżu Saragossy, zawiera ruiny miasta zniszczonego w 1937 roku w bitwie o Belchite podczas hiszpańskiej wojny domowej. Pozostawione w stanie nietkniętym jako symbol konfliktu, Belchite daje rzadki wgląd w intensywność i zniszczenia dokonane przez tę straszną wojnę.

Historia Belchite

Bitwa o Belchite odnosi się do serii operacji wojskowych, które miały miejsce między sierpniem a wrześniem 1937 roku, w i wokół małego miasteczka Belchite w Aragonii podczas hiszpańskiej wojny domowej.

Republikańskie dowództwo wojskowe postanowiło wypróbować nową serię ofensyw, aby spowolnić postępy nacjonalistów na północy. Zniszczenia, jakie spowodowały dziesiątki tysięcy żołnierzy i sprzętu wojskowego, doprowadziły do tego, że całe miasto zostało zniszczone.

W rezultacie Franco nakazał pozostawienie ruin w stanie nienaruszonym jako „żywy” pomnik wojny, przy czym otwory i jaskinie we wzgórzu Lobo na południe od Belchite, skąd pozycje artylerii hiszpańskich republikanów strzelały w kierunku dzisiejszej starówki Belchite, zostały zachowane i są dostępne dla zwiedzających.

Belchite dzisiaj

Obecnie nowoczesne miasto o tej samej nazwie znajduje się obok ruin, a zwiedzający mogą swobodnie odkrywać pozostałości starego miasta. Wśród najbardziej widocznych struktur w Belchite jest niesamowity kościół San Martin, który wygląda bardziej jak średniowieczne ruiny niż ofiara konfliktu z XX wieku.

Inne obszary starego miasta obejmują pozostałości głównej ulicy, kościół San Juan i klasztor San Agustin.

Niektóre obszary Belchite są ograniczone z powodu niestabilnych struktur i zalecana jest ostrożność podczas zwiedzania. Belchite jest jednym z naszych rekomendowanych kluczowych miejsc do odwiedzenia podczas zwiedzania Hiszpanii.

Dojazd do Belchite

Z centrum Belchite, ruiny znajdują się w odległości dziesięciu minut spacerem przez drogi Ctra. Cariñena/A-220, lub 5 minut jazdy drogą Travesía del Barrio Alto.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *